Skip to content
Ви завітали на офіційний сайт
facebook
КНП "Бориспільска багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування"
Pеєстратура (04595) 5-16-71
Адреса вул. Котляревського, 1
  • Головна
  • Про Лікарню
    • Загальна інформація
    • Документи закладу
  • Відділення
  • Пацієнтам
    • Графік прийому громадян адміністрацією
    • Телефонний довідник
    • Платні послуги
    • Наявність ліків
    • Деталі програми «Доступні ліки»
    • Відповіді на запитання про урядову програму Доступні ліки
  • Новини
  • Поради населенню
  • Дайджести

Держава потурбувалася про зниження цін на ліки для гіпертоніків

Home > Інтерв'ю > Держава потурбувалася про зниження цін на ліки для гіпертоніків

Держава потурбувалася про зниження цін на ліки для гіпертоніків

Опубліковано: 08.11.201710.11.2017 Автор: Адміністрація
0

Починаючи з вересня, бориспільським гіпертонікам відшкодовуватимуть вартість медпрепаратів. Це — пілотний проект, мета якого – державне регулювання цін на ліки для хворих на гіпертонію. Призначати їх матимуть право лікарі загальної практики-сімейної медицини, дільничні терапевти, педіатри та кардіологи. Обов’язкова умова компенсації вартості ліків – рецепт на них. Нам вдалося поспілкуватися з головним лікарем Бориспільської ЦРЛ Ольгою Перепадею, яка як фахівець окреслила бачення цього проекту.

— Ольго Віталіївно, розкажіть, будь ласка, про специфіку самої недуги?
— Гіпертонічна хвороба — найбільш поширене в світі серцево-судинне захворювання. У нашій державі зареєстровано 12 мільйонів хворих на гіпертонію, 422 тисячі – у Київській області. До речі, загальна захворюваність на гіпертонію по області впродовж останнього десятиріччя зросла на 98 відсотків. Серед працездатного населення – кожен третій гіпертонік. Специфіка недуги в тому, що вона є хронічною, має періоди загострення і вимагає постійного прийому медикаментів. Гіпертонічна хвороба дає серйозні ускладнення — інсульт, інфаркт міокарда, аневризм магістральних судин серця. Нині за рівнем смертності від серцево-судинних захворювань Україна випереджає сусідні держави, проте лікує її лише 15 відсотків пацієнтів. Тому головна проблема, як донести до пацієнтів, що гіпертонія – це діагноз, з яким можна жити десятиліття, не наражаючи себе на ризик серцевих нападів чи інсультів, але ж тільки за умови безперервного лікування під контролем лікаря.

— Як втілюватиметься пілотний проект щодо державного регулювання цін на ліки гіпертонікам?
— Ще раніше держава робила спроби регулювати фармацевтичний ринок. Наразі відбувається новий підхід — контроль за цінами на препарати від гіпертонії. Наприкінці квітня цього року Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про реалізацію цільового проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Відтак до кінця року запроваджено пілотний проект із введення референтних цін на препарати для лікування гіпертонії. Референтні ціни – це єдині, узгоджені ціни на однотипні ліки різних виробників, згідно з якими відбувається державне відшкодування витрат на них. Проект втілюватиметься у два етапи. Перший – продаж лікарських засобів для лікування гіпертонічної хвороби за цінами, що не перевищують рівень порівняльних (референтних цін). Другий етап – запровадження механізму часткової компенсації громадянам вартості ліків від гіпертонії за рахунок державних та місцевих бюджетів.

— Про які медикаменти йдеться і де їх можна придбати?
— Йдеться про групу монокомпонентних препаратів для лікування гіпертоніків. У переліку таблетки: “Еналаприл”, “Лізиноприл”, “Блокатори бета-адренорецепторів”, “Бісопролол”, “Метопролол”, “Небіволол”, “Антагоністи кальцію”, “Амлодипін” та “Ніфедипін”. Терапевти матимуть право виписувати рецепти із знижкою лише на ці препарати, перелічені в постанові Кабміну. Їх можна придбати у будь-якій аптеці незалежно від форми власності, але лише за рецептом лікаря.

— Щодо другого етапу реалізації проекту. Як він реалізовуватиметься у нас на Бориспільщині?
— З 01 вересня розпочинається другий етап реалізації проекту. Наша лікарня готова до вищезазначеного проекту. Вже розроблено та затверджено реєстр мешканців міста та району хворих на гіпертонічну хворобу, проведено заняття з нашими медпрацівниками щодо детального вивчення Постанови Кабміну №340, всіх лікарів у достатній кількості забезпечено рецептурними бланками для виписування ліків, проводиться роз’яснювальна робота з хворими.
Держава потурбувалася про зниження цін на ліки гіпертонікам, тепер на черзі навчання самих пацієнтів простій абетці – турботі про своє здоров’я, яку вони почнуть опановувати вже з 1 вересня.

Пошук по сайту

Розробка та супровід від компанії "Оптимальні ІТ-рішення"